Netflix, Apple Vision Pro için özel bir uygulamaya sahip olmayacağını doğruladı

Netflix, Apple Vision Pro için özel bir uygulamaya sahip olmayacağını doğruladı

Netflix , Apple Vision Pro için özel bir uygulama yayınlamayı planlamıyor ve şirket, kulaklıkta çalışacak şekilde iPad sürümünü değiştirmeyecek. Bunun yerine kullanıcıların web sürümüne başvurmaları gerekecek, bu da çevrimdışı görüntüleme için kitap indirme gibi özelliklere erişemeyecekleri anlamına geliyor.

Bir Netflix sözcüsü TechCrunch’a yaptığı açıklamada, “Üyelerimiz, tıpkı üyelerimizin Mac’lerde Netflix’in keyfini çıkarabildiği gibi, Vision Pro’daki web tarayıcısında Netflix’in keyfini çıkarabilecekler” dedi.

Bloomberg, Temmuz ayında Netflix’in yerel bir uygulama için herhangi bir planının olmadığını bildirmişti ancak bu, yayın devinin resmi onayıydı.

Tarayıcı sürümünün iPad sürümüyle hemen hemen aynı performansı göstermesi gerekirken bu, en sevdikleri Netflix içeriğini izlerken sürükleyici bir deneyim yaşamayı sabırsızlıkla bekleyen aboneler için bir hayal kırıklığı oldu. Buna karşılık Disney+, Marvel’ın Avengers Tower’ından ilham alan dört arka plan, Pixar’ın “Monsters Inc.” filminden Scare Floor, Hollywood’daki El Capitan Tiyatrosu ve Luke Skywalker’ın kokpitinin yer aldığı, Star Wars’tan ilham alan bir ortamla rakibini gölgede bırakmak istiyor gibi görünüyor. Landspeeder ve Tatooine gezegeni.

Netflix’in güncelliğini kaybetmiş Meta Quest uygulamasına bakarsak yayıncının karma gerçeklik kulaklıklarına diğer şirketler kadar yatırım yapmadığını söylemek zor değil. Birçok Quest kullanıcısı, uygulamanın “kötü çözünürlüğünden”, hatalarından ve genel olarak düşük kalitesinden şikayetçi oldu.

Ferhat Kaya